Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> Masterclasses >> В КУП НАН України відбувся майстер-клас професора Університету Буенос-Айресу Є. В. Булигіна (Аргентина)
В КУП НАН України відбувся майстер-клас професора Університету Буенос-Айресу Є. В. Булигіна (Аргентина)
     06 вересня 2011 року у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації Концепції майстер-класів, відбулась зустріч з всесвітньо відомим філософом права, почесним професором Університету Буенос-Айресу, президентом Міжнародної асоціації філософії права та соціальної філософії (1999 – 2003) Євгенієм Вікторовичем Булигіним.

     Майстер-клас був присвячений темі правового позитивізму. Тема була висвітлена з погляду судді та філософа. Під час майстер-класу зазначалося, що у широкому сенсі правовий позитивізм асоціюється з науковими теоріями про можливість побудови «геометричної» правової системи на кшталт геометрії грецького філософа Евкліда, яка базується на аксіомах, що є (або принаймні вважаються) самоочевидними для розробки методології відокремлення факту від цінності та «чистої» юридичної науки - від інших наукових дисциплін: соціології, психології, історії, економіки, етики. Вчені-прихильники правового позитивізму обмежуються дослідженням юридичних текстів, які містять норми права, а також вивчають правомірність «формального уповноваження» на їх прийняття певним державним органом та перевіряють дотримання відповідних процесуальних нормативних вимог.  З позицій цієї доктрини все право міститься виключно у правових актах, прийнятих політичними гілками влади, які зв'язані тісними політичними відносинами і залежать від волевиявлення виборців (наприклад парламентська більшість у Палаті громад та Кабінет міністрів у Великій Британії).

     Жвавий інтерес викликав саме більш практичний погляд судді та філософа Є.Булигіна. Майбутні юристи мали можливість вперше ознайомитися з поглядами на правовий позитивізм з практичної точки зору, ставили цікаві питання і, в свою чергу, отримати від професора Є.Булигіна, вичерпні відповіді.
 

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28