Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> Masterclasses >> Prof. Yuriy Shemshychenko, Academician of the NASU
Prof. Yuriy Shemshychenko, Academician of the NASU
     22 листопада 2011 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації програми «Майстер-клас видатних науковців» для студентів 2 курсу юридичного факультету було проведено лекцію відомого науковця, академіка НАН України, почесного ректора Київського університету права, директора Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України Ю.С.Шемшученко на тему: «Актуальні питання сучасного українського конституціоналізму».

     Академік Ю.С. Шемшученко вважає, що тема сутності українського конституціоналізму в сучасному праворозумінні є ключовою та найважливішою, оскільки проблема теоретичного обґрунтування загальноприйнятих підходів має практичне значення.
    На думку лектора, кожна держава сама визначає характер регулювання суспільних відносин. Для України нагальною є потреба у формуванні обґрунтованої правової політики держави.
    У своїй лекції Ю.С.Шемшученко відзначив історичні джерела українського конституціоналізму. Серед багатьох течій української політико-правової думки тарує собі дорогу з початку 18 століття український конституціоналізм. Його знаменують, насамперед, Конституція П.Орлика та конституційні проекти початку ХХ століття, які відобразили стан і долю держави. Завдяки конституційним актам і подіям в Україні було змінено державний та суспільний лад. Теоретичною основою цих зрушень стали досягнення як національної, так і світової наукової конституційної думки та практики конституційного будівництва.

   Академік наголосив, що нині набувають особливого значення критичне осмислення надбань світового конституціоналізму, комплексний аналіз проблем становлення й розвитку українського конституціоналізму, водночас відзначив, що студентам Київського університету права згодом доведеться вирішувати проблеми побудови правової держави, реальне формування якої відбувається і нині.
    Усі присутні студенти, викладачі та співробітники щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість спілкуватися з провідним науковцем і практиком Ю.С.Шемшученком – у розкритті цікавої і пізнавальної тематики.
 

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28