Студенти КУП НАНУ ознайомилися з історичними перлинами Рівненщини. |
Під час відрядження до Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України студенти КУП НАНУ, у рамках загальноуніверситетської програми «Пізнай свій край», відвідали історичні пам’ятки Рівненщини. Побували в культурно-археологічному центрі «Пересопниця» та «Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі».
Назва невеликого села Пересопниця, відома не тільки кожному українцю, а й багатьом діячам та політикам за кордоном. Саме там було сформоване відоме «Пересопницьке Євангеліє» – українська святиня, на якій нині складають клятви Президенти України.
«Пересопниця» - це не тільки чарівний історико-етнічний музей з постійно діючою археологічною експозицією у якому відкрито школу історичної реконструкції - «Князь Мстислав Німий», а ще й туристичний та науковий центр , де відбуваються потужні наукові конференції та проводяться Всеукраїнські та Міжнародні музичні фестивалі.
Свято-Троїцький жіночий монастир міста Корець - древня обитель, що веде свою історію з ХІ століття, розташувалася на березі річки Корчик. Сучасний архітектурний комплекс монастиря сформований у ХVІІ- ХVІІІ століттях. На території монастиря студенти мали можливість приклонитися найвідомішій православній святині Рівненщини - Корецькій іконі Божої Матері „Споручниці грішних”, що знаходиться у головній домінуючий споруді Троїцький собору, а також побачити могилу Анни Андро - нареченої російського поета Олександра Пушкіна, яка жила неподалік Корця і опікувалася монастирським сирітським притулком.
Студенти КУП НАНУ глибоко зворушені прекрасною екскурсією і в котре впевнилися, що культурне надбання рідної Батьківщини – це безцінний скарб для кожного громадянина України.
Вражені духовною історичною спадщиною Рівненського краю, молодь виявила ініціативу взяти участь у Гранд-фестивалі "Русь Пересопницька", що відбудеться на початку червня 2012 року на базі культурно-археологічного центру «Пересопниця».
Учасники екскурсії щиро вдячні ректору КУП НАНУ , професору, заслуженому юристу України Юрію Ладиславовичу Бошицькому за сприяння у чудовій можливості доторкнутися до своїх історичних першоджерел та змогу більше дізнатися про славне минуле українського народу.
Інна Шаркова
Керівник КРЦ КУП НАНУ.
|