Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> Новини КРЦ КУП НАНУ >> Студенти КУП НАНУ ознайомилися з історичними перлинами Рівненщини.
Студенти КУП НАНУ ознайомилися з історичними перлинами Рівненщини.
     Під час відрядження до Рівненського інституту  Київського університету права Національної академії наук України  студенти КУП НАНУ,  у рамках загальноуніверситетської програми «Пізнай свій край», відвідали  історичні пам’ятки Рівненщини. Побували  в  культурно-археологічному центрі «Пересопниця» та  «Корецькому  Свято-Троїцькому жіночому монастирі».
     Назва невеликого села Пересопниця, відома не тільки кожному українцю, а й багатьом діячам та політикам за кордоном. Саме там  було сформоване  відоме  «Пересопницьке Євангеліє»  – українська святиня, на якій нині складають клятви Президенти України.
     «Пересопниця» - це не тільки чарівний  історико-етнічний музей з постійно діючою археологічною експозицією у якому відкрито школу історичної реконструкції - «Князь Мстислав Німий», а ще й туристичний та науковий центр , де відбуваються  потужні наукові конференції та проводяться  Всеукраїнські та Міжнародні  музичні фестивалі.

     Свято-Троїцький жіночий монастир міста Корець -  древня обитель, що веде свою історію з ХІ століття, розташувалася на березі річки Корчик. Сучасний архітектурний комплекс монастиря сформований у ХVІІ- ХVІІІ століттях. На території монастиря студенти мали можливість  приклонитися найвідомішій  православній святині Рівненщини  -  Корецькій іконі Божої Матері „Споручниці грішних”,  що знаходиться у головній домінуючий споруді Троїцький собору, а також  побачити могилу Анни Андро - нареченої російського поета Олександра Пушкіна, яка жила неподалік Корця і опікувалася монастирським сирітським притулком.
     Студенти КУП НАНУ  глибоко зворушені прекрасною екскурсією і в котре впевнилися, що культурне надбання рідної Батьківщини  – це безцінний скарб для кожного громадянина України.
     Вражені духовною історичною спадщиною Рівненського краю, молодь  виявила ініціативу взяти участь у Гранд-фестивалі  "Русь Пересопницька", що відбудеться на початку червня 2012 року  на базі культурно-археологічного центру «Пересопниця».

     Учасники екскурсії  щиро вдячні ректору КУП НАНУ , професору, заслуженому юристу України  Юрію Ладиславовичу Бошицькому за сприяння  у чудовій  можливості доторкнутися до своїх історичних першоджерел та змогу більше дізнатися про славне минуле українського народу.
          
Інна Шаркова
Керівник КРЦ  КУП НАНУ.
 


 

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28