Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About us >> News >> Гданськ очима науковців Київського університету права НАН України
Гданськ очима науковців Київського університету права НАН України
    З 28 по 30 березня 2018 р. делегація професорсько-викладацького складу Київського університету права Національної академії наук України на чолі з ректором університету, професором Бошицьким Юрієм Ладиславовичем, у складі завідувача кафедри загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін, д.ю.н. Кудерської Надії Іванівни, професора цієї кафедри, к.ю.н. Іванова Вячеслава Івановича та доцента кафедри галузевих правових наук, к.ю.н. Рассомахіної Ольги Андріївни перебувала з робочим візитом у  м. Гданськ, Гданському університеті, на факультеті права та адміністрування. Окрім робочої програми ділового візиту, команда професорсько-викладацького складу мала змогу ознайомитися з історією та основними культурними цінностями та пам’ятками даного дивовижного міста.
    Гданськ - культурний, науковий та господарчий центр, а також потужний транспортний вузол Північної Польщі, старовинне місто на берегах Мотлави та Вісли. Місто є великим портом на Балтійському морі, центром промисловості, зокрема нафтохімічної і машинобудування. Гостей міста ознайомили з гербом міста, який має досить довгу історію, збудований за класичними канонами. Протягом століть геральдичним символ не раз змінював свій вигляд, в його зображенні то зникали, то з'являлися окремі елементи. Сучасний символ міста містить наступні важливі частини: щит із зображенням двох грецьких хрестів і королівської корони;  два стилізовані леви, які тримають щит; стрічку біля основи композиції з написаною назвою міста. Спираючись на відомості з різних джерел, можна стверджувати, що місто було засноване у 1227 році. Приблизно в тому ж році з'явилася перша міська печатка, праобраз сучасного герба Гданська.
gerb.jpg


    Гда́нський університе́т є одним з найбільших державних вищих навчальних закладів Польщі, заснований 20 березня 1970 року. Це найбільший навчальний заклад польського регіону Помор'я: в університеті близько 1700 викладачів, на 11 факультетах навчається близько 33 000 студентів, докторантів і аспірантів. Навчання ведеться за 26 напрямами за 106 спеціальностями. Нам довелося побувати на факультеті права та адміністрування і ознайомитися також з історією та культурними цінностями факультету. Хоча період візиту був канікулярним, перед Великодніми святами, ми ознайомилися із основними будівлями, які складають матеріально-технічну базу університету. Корпус факультету, зал бібліотеки, експонати з виставки сучасного скульптора, який працює над відтворенням культурних артефактів, портрети відомих у Польщі правників 17-19 століть у коридорах корпусу, лекційній аудиторії, куточки для відпочинку у коридорах університетського корпусу – все це запало в очі завдяки своїй охайності, приємній кольоровій гаммі та сучасному оснащенню.
gd1.jpg

    У факультетському корпусі є власний зимовий сад, схеми родоводу біля деяких професорських кабінетів, портрети відомих польських правників прикрашають коридори факультетського корпусу, лекційній аудиторії оснащенні сучасним обладнанням, як і зали для судових процесів, є також аудиторні зали імені провідних професорів факультету, які там досі активно працюють та проводять навчальні судові процесі за участі студенів факультету.
gd2.jpg

    Гданськ, пов'язаний з морем, споконвіку культивував традиції бурштинового мистецтва. Гості факультету відвідали Музей бурштину, який також є символом Гданська. У музеї  зібрана чудова колекція бурштинного каміння від найдавніших часів і до сучасності, а також різноманітні вироби з бурштину як старих майстрів, так і сучасних – на релігійну тематику, сучасні та історичні прикраси, скульптура, тощо. Музей розташовуються біля брами Старого міста, у вежі, де раніше була в'язниця з катівнею. 
gd3.jpg

    Також ми відвідали Ратушу Головного міста, де розташований історичний музей. Ратуша Головного міста в Гданську, розміщена на стику вулиць Довгої та Довгого ринку  у центральній частині міста - у частині Середмістя, де знаходиться більша частина пам'яток старовини. Вулиці Довга та Довгий ринок, які простягаються від головних Високих воріт міста до Зелених воріт, є пішохідними і мають неофіційну назву Королівської дороги. Вежа Ратуші Головного міста має висоту 82 метри і вона домінує над Королівською дорогою. На першому поверсі Ратуші розміщується виставка експонатів срібного та золотого посуду, релігійних виробів,   ікон та скульптур, які є історичними культурними цінностями, починаючи з 14 століття.
gd4.jpg

    Ратуша Головного міста, починаючи з XIV століття і до 1921 року, була резиденцією представників владних кіл Гданська. Найбільш презентабельною частиною є другий поверх Ратуші. Він уміщає самі найважливіші зали  - Велику залу Ради, називану також Червоною залою і Велику залу Вето, йменовану з XІ в. Білою залою. Також в інтер'єрах флігеля, до якого в другій половині XVІ в. було прибудовано два корпуси (північний і східний), створені красиві приміщення, такі як: Мала зала Ради (інша назва - Зимова) і Мала зала Ветового суду (Зала з каміном). Флігель і бічні корпуси утворили двір у формі прямокутника.
Окрасою ратуші є Червона і Біла зали. Червона зала, або Літня, це Велика зала Ради, прикрашена 25 картинами пензля Ісака ван ден Блока, члена фламандської сім'ї гданських художників і майстрів. Віллем ван дер Меєр з Гента зробив чудовий камін для Червоної зали. У оздобленні зали Ради взяв також участь нідерландський архітектор Ганс Вредеман де Вріс (1527—1604) з Фрисландії. У їхніх роботах можна побачити сотні посилань, символів і смислів, багато з яких мають свої витоки в далеких культурах. Тут поруч з міфологічними фігурами виступають і персоніфікації різних концепцій римських імператорів і політиків, Александра Македонського, єврейських царів Йосафата, Давида і Соломона, і навіть вбивці Цезаря - Брута. У центрі стелі знаходиться овальна картина роботи Ісака ван ден Блока «Алегорія торгівлі Гданська» (1608). Тут Гданськ представлений як місто ідеального співтовариства на тлі тріумфальної арки. Цілком можливо, що натхненням для оздоблення Червоної зали був інтер'єр палацу дожа у Венеції, яку бургомістр (міський голова) Шпайман бачив у Італії.
gd5.jpg

    Делегація мала змогу ознайомитися із основними шедеврами живопису даного міста, які знаходяться у Національному музеї. Музей розташовується в історичній готичній будівлі колишнього францисканського монастиря з 1872 року. Основою його колекції послугувала колекція Міського музею, а у 1881 році він був об'єднаний з гданським Музеєм декоративно-прикладного мистецтва. У музеї зберігається відоме полотно Ганса Мемлінга «Страшний суд».
gd6.jpg

    В даний час музей має сім відділів: відділ античного мистецтва, відділ сучасного мистецтва, відділ етнографії, відділ традицій польського дворянства, відділ «зелені ворота», відділ фотографій Гданська, а також відділ національного гімну. Постійна експозиція відділу сучасного мистецтва включає в себе роботи польських митців 19 і 20 століть (картини, скульптури, кераміку). Тут часто проводяться виставки сучасного мистецтва, організовуються концерти камерної музики та творчі зустрічі.
gd8.jpg

    На набережній Мотлави за будівлею, яка називається Журав (Млин), можна побачити сучасний білий розвідний міст, який не позначений на картах. Він опускається і піднімається кожні 30 хвилин, і для того, щоб подивитися це дійство збирається багато людей.
gd7.jpg

    Ось такий вигляд мав Гданськ для нас при першій зустрічі з ним – прохолодне повітря з ароматом морської води, крики чайок, присмак рибних страв, біло-сіро-блакитна гамма кольорів та тиша і спокій на вулицях. Чекатимемо на приємні зустрічі знову!
 

Learning process

Subscribe News


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg