Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Представники студентського активу відвідали Національний музей літератури України
      31.03.2010 р. представники студентського активу в рамках проектів «Інтелектуальна власність України: перлини живопису для студентської молоді» та «Інтелектуальна власність України: перлини сучасної літератури для студентської молоді» відвідали Національний музей літератури України. Ми мали нагоду відвідати виставки робіт письменниці та філософі Параски Плитки-Горицвіт та сучасного художника Костя Лавро.
 

      Надзвичайно зацікавила студентів виставка творів самобутньої гуцульської письменниці, мисткині, філософа Параски Плитки-Горицвіт. На ній представлено понад 200 експонатів: більше ста книг в авторському оформленні (рукописних і друкованих на друкарській машинці), 46 великих книг (понад 500 сторінок кожна), зокрема «Подарунок рідному краєві», чимало маленьких книг (як от «Небесному престолу від Підніжжя землі», «Молитви во славу святого Хрещення Руси-України»), а також щоденники, витинанки, художні роботи, світлини тощо.

       Виставка творів Параски Плитки-Горицвіт справляє неповторне, незабутнє враження, бо схожа на виставку старовинних манускриптів. Адже кожну книгу мисткиня створювала в одному примірнику, вимальовуючи кожну букву, на кожній сторінці олівцями та фломастерами створюючи малюнки та ікони, власноруч зшиваючи сторінки, з паперу та полотна виготовляючи обкладинки. Кожен аркуш своїх книг письменниця прикрашала візерунками, оправи обтягувала полотном.
      Друга виставка, яка залишила неповторні враження експозиція Костя Лавро, визначного майстра сучасної української книжкової графіки, одного із найяскравіших і найколоритніших українських книжкових графіків. Поєднавши засадничі постулати українського авангарду 20-х років з найтиповішими рисами українського народного малярства, він витворив свій неповторний, яскравий і, водночас, глибоко національний стиль.
 

 

Learning process

Subscribe News


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg