Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About us >> News >> Професор Київського університету права НАН України Ніна Карпачова виступила з доповіддю на Пекінському Форумі з прав людини
Професор Київського університету права НАН України Ніна Карпачова виступила з доповіддю на Пекінському Форумі з прав людини
    Професор кафедри міжнародного права Київського університету права НАН  України, Перший заступник Голови Союзу юристів України Ніна Карпачова виступила на Пекінському Форумі з прав людини, який відбувся наприкінці вересня у столиці Китайської Народної Республіки і був присвячений темі: «Ліквідація бідності: пошук спільних шляхів розвитку з метою побудови спільного майбутнього для людей».
Виступ Н. Карпачової на Пекінському Форумі з прав людини
Зустрічі Н.Карпачової на полях Пекінського Форуму
    У роботі Форуму взяли участь понад 200 представників державних, міжнародних, регіональних і національних організацій з 50 країн Азії, Африки, Америки і Європи.
    Перед початком роботи Форуму Ніна Карпачова в числі десяти провідних його учасників була запрошена на зустріч з членом Політбюро, секретарем ЦК Комуністичної партії Китаю, головою Департаменту громадських зв'язків ЦК КПК Хуаном Кунмінем, який привітав високих гостей і поінформував про досягнення КНР у подоланні бідності.
     Виступаючи на пленарному засіданні Форуму з доповіддю на тему: «БОРОТЬБА З БІДНІСТЮ - ШЛЯХ ДО СТВОРЕННЯ ГУМАННОГО, ГАРМОНІЙНОГО СВІТУ», Ніна Карпачова, зокрема зазначила, що за даними ООН близько мільярда людей на планеті продовжують страждати від бідності. Для них фундаментальні права і свободи людини залишаються лише ілюзіями. До цього, по суті, безправного мільярду входить і багато громадян України. Жінки і діти складають більшість серед найбільш знедолених і вразливих груп населення планети. Навіть в найбагатших країнах понад 30 мільйонів дітей живуть за межею бідності.
    Проблема бідності в Україні, як і в багатьох інших країнах, за останні роки погіршилася внаслідок поглиблення поляризації світу, загострення міжнародних і регіональних конфліктів під впливом глобальної фінансово-економічної кризи. Якщо до 2009 року завдяки зусиллям держави по реалізації програм боротьби з бідністю, її рівень постійно знижувався, то, на жаль, за останні чотири роки ситуація в Україні характеризується значним збільшенням рівня бідності. Лише за офіційними даними, кількість бідних в Україні на початок 2018 року зросло з 15% до 25%.
    Зростання бідності в Україні є складовою загальносвітових процесів, а тому боротьба з цим явищем може бути успішною лише при об'єднанні міжнародних зусиль, спрямованих на досягнення миру, безпеки і переорієнтації суспільного виробництва на створення для всього людства умов для всебічного і гармонійного розвитку.
Ніна Карпачова  з Віце-президентом Китайського юридичного товариства  Чжаном Мінці (2)
Ніна Карпачова з Головою Китайського товариства з вивчення прав людини(національний аналог Інституту Омбудсмана) паном Сянба Пінцо
    Ніна Карпачова переконана, що досвід Китаю в боротьбі з бідністю має стати предметом вивчення для всіх країн світу, в тому числі і для України, а Пекінський форум - майданчиком для осмислення, опанування і поширення цього досвіду, як основи захисту прав людини.
    В рамках Форуму відбулася зустріч Ніни Карпачової з Головою Китайського товариства з вивчення прав людини (національний аналог Інституту Омбудсмана) паном Сянба Пінцо, в рамках якої були обговорені питання співпраці та обміну досвідом у сфері захисту прав людини.

    P.S. Будучи першим Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (1998-2012), Ніна Карпачова ще у 2000 році, виступаючи з трибуни парламенту з доповіддю про стан дотримання прав людини в Україні, публічно заявила про необхідність визнання владою України існування бідності, як ганебного явища і виклику правам людини і ініціювала розробку урядом України першої, а потім другої державних програм подолання бідності в Україні.


Пресс служба КУП НАНУ
 

Learning process

Subscribe News


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg