Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About us >> News >> У КУП НАН України до Дня юриста проходить виставка «Тактильних зображень ікон для сліпих»
У КУП НАН України до Дня юриста проходить виставка «Тактильних зображень ікон для сліпих»


  
  З нагоди Дня юриста у Київському університеті права НАНУ проходить виставка тактильних ікон для сліпих, яку представляє Голова асоціації незрячих юристів України Володимир Миколайович Туровський. Ікони для сліпих виявились затребуваними у незрячих людей й отримали велику популярність у храмах України. Вперше 8 квітня 2015 року, ці ікони були показані у Києві, в Будинку ветерані та інвалідів, а згодом ікони були передані до Свято-Троїцького Іонівського монастиря в місті Києві.
ugorec.jpg
  Благодійна організація інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини" для тих, хто втратив зір вперше у світовій практиці виготовила точковим методом декілька спеціальних тактильних ікон на тематику чудес, пов’язаних зі сліпими. 
 Серед них такі є ікони, як ікона Почаївської Божої Матері, яка в 1596 році подарувала зір 40-річному сліпонародженому Пилипу після його молитви; ікона Богородиці Касіопеї, яка у 1530 році, в Греції, саме в місті Касіопея на острові Керкіра відновила очі Стефану, який йому несправедливо спаплюжили розпеченим залізом кат; ікона Святої Блаженної Матронушкі Московської, яка народилась сліпою, але свої прикладом показала, як можна допомагати людям, маючи віру і любляче серце; ікона святого Луки Війно – Ясецького, священника-хірурга, який зціляв хворих людей молитвою і лікарським хистом, який осліп втратив зір на обидва окав кінці свого життя, однак він продовжив зціляти людей, а також й інші ікони. 
ugorec.jpg ugorec.jpg
  В Україні більше 10 тисяч осіб кожного року втрачає зір, тому їм дуже необхідно мати змогу користуватись цим даром. Ікони для сліпих передаються організацією безкоштовно.
  Цінним подарунком для Київського університету права НАН України від Туровського В.М. є ікона Георгія-Побідоносця та яку він передав ректору університету, професору, заслуженому юристу України Ю.Л. Бошицькому. В українській традиції ікона символізує Георгія-Побідоносця як  патрона України, Київщини, Галичини, Львова, козацтва, українського війська тощо. На честь святого названий один з найбільших українських храмів — Собор святого Юра.
ugorec.jpg ugorec.jpg ugorec.jpgПрес-центр КУП НАНУ.
 

Learning process

Subscribe News


Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg