Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About us >> News >> Привітання студентів КУП НАНУ з Днем вишиванки
Привітання студентів КУП НАНУ з Днем вишиванки
Щороку Київський університет права Національної академії наук України традиційно відзначає День вишиванки. Проте цього року через агресивне російське вторгнення, на превеликий жаль, ми не можемо відсвяткувати у стінах нашого Університету. Однак студенти першого курсу Юридичного факультету груп ПБд-11, ПБд-12 і МБд-11 під час лекції з «Історії української та зарубіжної культури» вирішили підтримати національну ідею й один одного, які через війну змушені були виїхати за межі країни, в онлайн-режимі.
Під час тематичного вебінару «Вишиванка як символ ідентифікації українців усього світу» студенти поділились інформацією щодо ідеї започаткування свята, історичних фактів, традиції носіння вишиваної сорочки з давніх часів і до сьогодні.
Зокрема, Юлія Ярчук, студентка групи ПБд-11, розповіла про виникнення і саму ідею свята. «Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиту сорочку. Того року вишиванки одягнула така велика кількість студентів, що згодом свято набуло міжнародних масштабів».
Марина Мирончук, студентка групи ПБд-11, наголосила на давності традиції вишитої сорочки для українців. Адже історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого значення вона набула в останні кілька століть. Переважно вишивали дівчата, які до весілля мали підготувати спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30−40 сорочок, середнього достатку  50−70 сорочок, а багата  100 і більше.
Серед видатних діячів української культури теж були так звані законодавці тренду на вишиванки. Наприклад Іван Франко, як зауважила Олександра Вілінська, студентка групи ПБд-12, вдягав сорочку і в будні, і на свята. Його вважають зачинателем нової моди, адже поєднав вишиванку з класичним європейським костюмом. Наприкінці ХІХ століття про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок. Українські орнаменти зачарували тамтешніх модниць, а в самій Україні розпочалися перші наукові дослідження вишивки. Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри, а у 2015 році американський Vogue опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним із головних трендів сезону.

Тож вишиванка посідає вагоме місце у матеріальній культурі України. На вишиваних сорочках українців відображено їхню історію й історію їхніх предків, тому, аби зберегти пам’ять про цінне минуле та продовжувати традицію у майбутньому, в Україні заснували декілька культурних центрів та музеїв, присвячених вишиванці. Зокрема, Київський університет права Національної академії наук України також долучився до збереження спадщини предків. Протягом десяти років у КУПі діє локальний музей вишиванки, де студенти мають можливість наочно познайомитись із особливостями вишивки кожного регіону нашої держави.
Прес-Центр КУП НАНУ
 

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28