Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About us >> News >> У КУП НАН України відбувся майстер-клас представника дипломатичної служби Дмитра Курса (Держава Ізраїль)
У КУП НАН України відбувся майстер-клас представника дипломатичної служби Дмитра Курса (Держава Ізраїль)


             28 лютого 2019 року Київський університет права НАН України відвідали Перший секретар Міністерства зовнішніх справ Держави Ізраїль, керівник Ізраїльського культурного центру «НАТІВ», доктор політичних наук, пан Дмитро Курс, а також керівник Культурного центру Держави Ізраїль в Україні пані Ілона Перельман

             Доктор Дмитро Курс провів майстер-клас зі студентами на тему: «Конституція, якої немає, і захист свободи слова в Ізраїлі», у якій розкрив основні політичні та правові механізми захисту свободи слова в Державі Ізраїль. Зокрема, пан Курс охарактеризував правову систему Ізраїлю як складну конструкцію, яка виникла в результаті поєднання елементів трьох систем права: британської метрополії, британських колоній та османськогоdsc_4590.jpg dsc_4590.jpg dsc_4590.jpg

Базовими правовими документами для ізраїльської системи права є Декларація про незалежність Держави Ізраїль та біля десяти Базових законів, які знаходяться у процесі постійних змін. Законодавство, присвячене захисту свободи слова, у Державі Ізраїль ще й досі не має свого спеціального базового закону для захисту свободи слова, натомість послуговується правовими положеннями, успадкованими переважно з османського права, які є доволі суворими і надають широкі повноваження державі щодо обмеження роботи ЗМІ.

Водночас, ще з 1953 року, в результаті прийняття відповідних судових та політичних рішень, в Державі Ізраїль сформувалася доволі демократична правова культура щодо контролю над діяльністю ЗМІ та свободою слова загалом: обмеження вводяться лише за умови, що певні заяви створюють пряму загрозу безпеці, здоров’ю та життю громадян, або загрозу безпеці та створюють ризики війни для Держави Ізраїль.

Доктор Дмитро Курс відповів на питання студентів Київського університету права, зокрема, щодо ролі соціалістів та кібуців у створенні держави, щодо вікових обмежень на телебаченні та в кінопоказах, а також щодо правил функціонування соціальних мереж як аналогу ЗМІ.

Окремо доктор Курс розповів про правила здобуття академічних ступенів у Державі Ізраїль, поділився власним досвідом у цій сфері. Пані Ілона Перельман також ознайомила студентів з діяльністю Культурного центру Держави Ізраїль в Україні та запросила брати участь у його заходах.

Ректор КУП НАНУ пан Юрій Бошицький мав спеціальну бесіду з гостями університету, розповів про давні дружні зв’язки університету з ізраїльськими вищими навчальними закладами та висловив впевненість у необхідності проведення спільних заходів з культурними центрами Держави Ізраїль в Україні.

Пресс-центр КУП НАНУ


 

Learning process

Subscribe News


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg