Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> Student life >> Self-government >> IV Конференція Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України
IV Конференція Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України

      15 – 17 червня 2007 року в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» в Києві відбулася IV Конференція Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України. На конференції зібралися лідери органів студентського самоврядування зі всієї України. Понад 350 учасників та гостей конференції зібралися в урочистій залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту». Вдале проведення заходу відбулося завдяки послідовній щоденній праці робочої групи ВСР та підтримки Міністерства освіти і науки України, адміністрації НТУУ «КПІ».
      На урочистій частині були присутні: Станіслав Ніколаєнко, Міністр освіти і науки України; заступник Міністра освіти і науки України Василь Шинкарук, заступник директора департаменту вищої освіти міністерства освіти і науки України Н.Б. Шуст, заступник директора Фонду Народонаселення ООН в Україні Борис Ворник, представники ООН в Україні, КМУ, ВРУ та відома українська співачка Тіна Кароль.
      З вітальним словом виступив Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, який розповів студентам про програми, що спрямовані на покращення освітнього рівня, підкреслив важливість забезпечення прозорості вищої освіти, розвиток моральності студентів, підвищення патріотизму. Він ще раз нагадав студентам, як це необхідно - зустрітися, виказати наболіле, підтримувати постійний діалог. І це чудово, що така велика увага приділяється студентам. Студенти відчувають, що їхня справа є значимою, корисною, що проблеми студентства турбують високе керівництво.
      Наступним виступив ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, який наголосив на необхідності співпраці зі студентами та наприкінці своєї промови щиро побажав молодим лідерам нових ідей та досягнень.
      Про найголовніше у житті – здоров’я - молодим людям нагадав заступник директора Фонду Народонаселення ООН в Україні Борис Ворник. ФН ООН співпрацює з органами студентського самоуправління з метою профілактики ВІЛ та спонукання студентів до підтримання здорового способу життя. На завершення своєї доповіді Борис Михайлович сказав, що завзяття та енергія студентів вселяє впевненість у тому, що на Україну чекає щасливе майбутнє. І ми, студенти, також на це сподіваємось.
      Прикрасою конференції стала чарівна посмішка молодої, але вже відомої на всю Україну співачки Тіни Кароль. Зірка зізналася, що вона і сама є студенткою – навчається у Київському національному авіаційному університеті. А, отже, проблеми студентства є для неї особливо близькими.
      На конференції зі звітом виступив Володимир Шемаєв, голова ВСР при МОН України, який представив результати роботи за цей рік – досягнення, якими щиро пишаються українські студенти.
      Напружена робота здійснювалася за такими напрямками:
      - поточно-організаційна робота;
      - міжнародна діяльність;
      - нормативно-правова діяльність;
      - інформаційна діяльність;
      - методична робота.
      Проводилися численні конференції, пройшло 2 Всеукраїнських студентських форуми - наприкінці грудня 2006 року та 20-21 квітня 2007 року на базі НАУ. Під час форуму відбулася зустріч студентського активу України зі Спікером ВРУ – Морозом О.О.
      Також було реалізовано проект «Живи здорово» - пройшов конкурс фото-робіт, які відображали ставлення молоді до здорового способу життя. Учасники конференції побачили декілька з цих робіт – дотепних та веселих.
      Тепер про міжнародну діяльність. На сьогодні ВСР – кандидат в члени ESU (ESIB). І цього року відбувся прийом делегації ESIB під час VII Колегії ВСР.
      Обов’язково треба згадати і про участь у конференції Міністрів освіти у Лондоні.
      Досягнення у нормативно–правовій діяльності - розробка та доповнення до Закону «Про вищу освіту» з питань студентського самоврядування:
      - Типове про студентське самоврядування
      - Типове Положення про студентський гуртожиток
      В інформативній діяльності помітною подією є створення GOOGLE групи ВСР. Також випускається інформаційний лист “STUDRADA.info” – офіційне друковане видання ВСР.
      Варто розказати і про результати по напряму «методична робота» - це перша лекція та збірка матеріалів форуму. Пункти першої лекції, над якими плідно працювали представники ВСР:
      1. Що таке студентське самоврядування.
      2. Особливості діяльності органів студентського самоврядування в інших країнах.
      3. Імплементація Болонського процесу в вищих навчальних закладах України.
      4. Студентське самоврядування твого університету.
      5. Інновації в навчальному процесі.
      6. Всеукраїнська студентська рада. Здобутки і перспективи розвитку.
      7. Корисні вислови, посилання, поради.
      Над випуском першої лекції працювали: Чеботар Лілія, Лаган Оксана, Крікунова Валерія, Зарівная Даша, Золотар Ольга та Кулібаба Дмитро.
      Гордістю членів ВСР є також збірник «Всеукраїнський студентський форум», який підготували Чеботар Лілія, Лаган Оксана, Крікунова Валерія, Кулібаба Дмитро, а також Нагурний Олександр.
      Це тільки частина досягнень ВСР, та і цього досить, щоб зробити висновок: члени ВСР – люди енергійні та працювати люблять.
      На конференції слухали доповіді Кулібаби Дмитра, аспіранта КНУ ім. Т.Г. Шевченка, Лаган Оксани, представника секретаріату ВСР, яка розповіла про перспективи інтеграції до європейського простору, Чеботар Лілії, голови прес – служби ВСР, яка виступила з доповіддю про особливості студентського самоврядування вищих навчальних закладів приватних форм власності , а також інші доповіді – цікаві, змістовні та серйозні.
      У ході роботи IV Конференції провели: погоджувальну раду з координаторами від регіонів в перший день; урочисте та робоче засідання конференції у другий день, також засідання обласних студентських рад окремо по кожній області з метою обрання нових членів колегії.
      Важливим результатом конференції було прийняття змін до положення про Всеукраїнську студентську раду, над якими працювали Ольга Золотар, яка є студенткою Київського університету права НАН України та радником ректора зі студентських питань, та юрист – консул ВСР Євген Рашевський.
      Ця конференція – урочиста, енергійна, зазвичай напружена, демонструє, що студенти справді намагаються зробити корисне, вирішувати ті проблеми, що виникають на їхньому шляху, не шкодуючи на це своїх сил та енергії. У процесі обговорення виникають запальні дискусії, які, за словами Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка, пов’язані з проблемами росту. І ми ці проблеми переростемо, тому що у нас є спільне – завзяття, енергія, розум та спільна мета – працювати на користь українського студентства.

Фоторепортаж про проведення конференції


Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити

Матеріал підготували:
член прес - служби ВСР,
студентка факультету психології
КНУ ім. Шевченка
Крікунова Валерія
та студентка КУП НАНУ
Золотар Ольга
 

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28