Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Представники студентського активу КУП НАНУ відвідали Музей літератури України
      14.12.2009 року представники студентського активу відвідали Музей літератури України, в якому проходив Новорічний вертеп (святкування Старого Нового року за народними традиціями).
       Вертеп - старовинний пересувний ляльковий театр, де ставили релігійні та світські п’єси.
      Останній день старого року і перший день нового в Україні відзначали як свята Маланки і Василя. На відміну від Різдва і Хрещення тi дні не відігравали важливого значення в релігійному календарі. Ніч перед Новим роком вважалась чарівною, з нею було пов'язано чимало повір'їв і ритуалів.

      Відгомоном древнього землеробського обряду є й досі розповсюджене в Україні новорічне посівання зерном. Символічний засів здійснювали і дорослі, і діти (переважно хлопчики). Починали ходити ще вдосвіта. У хаті розкидали на підлозі та столі хлібні зерна, виголошуючи традиційні поздоровлення: «Сію, сію, посіваю, з Новим роком поздоровляю» або «Сійся, родися, жито-пшёниця, на Новий рік, на Василя». За повір'ями, ці зерна могли виконувати роль оберегу. Господарі, зокрема, обсипали ними вікна, якщо у селі починався помір.

       Під час перегляду вистави-вертепу студенти долучились до пізнання обрядових традицій українського народу та збагатили себе в цьому напрямку. Частково вони попередньо вивчали українській оберег – рушник, його історію та особливості орнаменту під час оформлення етнографічного куточку «Україна – моя Батьківщина», де нараховується понад три десятки рушників з різних куточків України.
      Вивчення етнографічних свят традиційно-побутової культури дає можливість глибше зрозуміти народне звичаєве право, предметне співвідношення народних традицій до науки.

Анастасія Кригіна
 

Learning process

Subscribe News




Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28