Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
Home >> Student life >> Tutorial Work >> Студенти КУП НАНУ провели засідання круглого столу
Студенти КУП НАНУ провели засідання круглого столу
     Студенти І-го курсу відділення міжнародного права на честь 955-ї річниці від дня народження Преподобного Нестора провели круглий стіл на тему: «Ті, хто шукають премудрість – знайдуть». Преподобний Нестор належить до найосвіченіших людей Київської Русі кінця XІ – поч. XII століття. Дослідникам мало відомо про життя і діяльність цього видатного письменника і літописця.
      Ім’я Нестор (у перекладі з грецької – «що повернувся додому»).    
     До учасників круглого столу звернувся Юрій Бошицький, ректор, професор, Заслужений юрист України, заступник голови Союзу юристів України. Він привітав присутніх із Днем української писемності та мови, із знаковою подією для студентів І-го курсу відділення міжнародного права – це проведення першого для них у стінах університету круглого столу. Юрій Ладиславович зазначив, що Указом Президента України з 1997 року відзначається День української писемності та мови на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Наша рідна мова протягом цілих століть витримувала нашестя інших мов, але збереглася і сьогодні за своїм багатством, не поступається найрозвиненішим мовам світу. Ми завдячуємо своїм знанням мови Івану Котляревському – зачинателю сучасної української мови та літератури, Тарасу Шевченку – в установленні структури та культури української літературної мови. Нам усім необхідно пам’ятати слова Ліни Костенко: «Ти лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть». Ці слова мають надзвичайну вагу для юристів, бо мова – це інструмент доведення законів. Мова - це інструмент переконання людей. Ми бережно повинні відноситися до мови на професійній основі.

   На честь видатної історичної постаті Нестора Літописця на території КУП НАНУ закладено і освячено Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київської та всієї України наріжний камінь, на місці якого весною розпочнеться розбудова храму.
Головним твором спадщини Нестора Літописця є «Повість временних літ» - найвидатніша пам’ятка давньоруської культури. Сьогодні виповнюється 955 років від дня народження цієї видатної постаті.
      Студенти І-го курсу творчо підійшли до проведення засідання круглого столу, вони зробили соціальне опитування студентів КУП НАНУ та виготовили відеоролик про історичну постать Нестора Літописця, підготували інформаційні доповіді.
Проведенню круглого столу передувала копітка робота студентів під керівництвом модератора даного заходу, доцента Григорія Фреймана (розроблені анкети, в яких були питання дослідження історичної постаті Нестора Літописця, виготовили відео-інформаційний ролик, підготували інформаційні виступи).
     Для присутніх студенти розкрили термін вислову «Круглий стіл» - форма публічного обговорення або висвітлення якихось питань, коли учасники висловлюються в певній послідовності. Уявлення про круглий стіл як символ рівності й шляхетності бере початок із Артурівських легенд – кельтських народних легенд. У роботі круглого столу взяли участь студенти ІІ – IV курсів відділення правознавства, члени комітету інформації студентського парламенту, які підготували літературну виставку.

      На завершення заходу учасники круглого столу поклали квіти біля наріжного каменю, закладеного на честь Преподобного Нестора Літописця – покровителя освітян.

 

Learning process

Subscribe News


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Відео архів цікавих подій

box.jpg