Київський університет права

  • Ukrainian
  • English
 
У КУП НАН України відбувся майстер-клас Анни Ритель-Варзохи
     У рамках співпраці з закордонними університетами 4 квітня 2017 р. у Київському університеті права НАН України відбувся майстер-клас Анни Ритель-Варзохи, професора кафедри конституційного права та політичних інститутів факультету юриспруденції та адміністрування університету Гданська, Польща.
     З вітальним словом до присутніх звернувся ректор, професор Юрій Ладиславович Бошицький. Він зазначив, що Україна є одним із стратегічних партнерів Польщі і наголосив на доцільності розвитку більш тісних стосунків між двома державами.
     Тема презентації Анни Ритель-Варзохи: «Наслідки вступу в ЄС для національної конституційної системи на прикладі Польщі». Доповідач зазначила, що країні знадобилося понад п’ятнадцять років, для того, щоб вступити до Європейського Союзу. За цей час держава здійснила реформи практично в усіх сферах суспільного життя, задля того, щоб відповідати Копенгагенським критеріям. До найважливіших подій цього процесу можна віднести: підписання Європейської угоди про асоціацію в 1991 р., яка започаткувала систематичний діалог між Польщею та ЄС, що сприяла соціальним трансформаціям у країні. Офіційним та повноправним членом ЄС Польська Республіка стала 1 травня 2004 р.

     Крім того, Анна Ритель-Варзоха зазначила, що Конституція Республіки Польща була прийнята у 1997 р. і лише дві статті в ній стосуються співробітництва з ЄС. Це статті 90 та 91. Польська Республіка може на підставі міжнародного договору передати міжнародній організації або міжнародному органу повноваження органів державної влади по деяких справах. При цьому, в ст. 8 наголошується, що Конституція є верховним нормативним актом Польської Республіки.
Таким чином, було зазначено про необхідні зміни в польському законодавстві, що випливають з членства в ЄС і місце Європейського права в системі загальнообов’язкового права Польщі. Розглядалась проблема пріоритету права ЄС щодо основного національного закону.
     У цілому майстер-клас пройшов динамічно в робочій атмосфері. Він справив надзвичайно позитивне враження на його учасників, що було продемонстровано кількістю охочих задати питання пані Анні.
Прес-центр КУП НАНУ
(Інформацію підготувала Картукова Т.О.)

                         

Learning process

Subscribe News
Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28